Apotheek Poldervaart heet nu Franciscus Poli-apotheek Vlietland
Per 1 juli 2026 is Apotheek Poldervaart onderdeel geworden van Franciscus. De apotheek heeft een nieuwe naam gekregen: Franciscus Poli-apotheek Vlietland. Hierdoor kan Franciscus de zorg rondom medicijnen op beide ziekenhuislocaties optimaal inrichten. Patiënten worden daardoor in de toekomst op beide locaties op dezelfde manier begeleid bij het gebruik van medicijnen. Daarbij kunnen zij rekenen op dezelfde persoonlijke en gastvrije dienstverlening die zij van Franciscus gewend zijn.
Een belangrijk voordeel is dat voortaan de controle van medicijnen bij ontslag uit het ziekenhuis op beide locaties op dezelfde manier gebeurt. De apotheek kijkt samen met de patiënt welke medicijnen nodig zijn en of er iets is veranderd. Zo blijft het gebruik van medicijnen veilig en duidelijk, ook na een ziekenhuisopname. Ook krijgen patiënten hun medicijnen vaker direct mee naar huis. Daardoor is bezorging achteraf minder vaak nodig. Dat is makkelijker voor patiënten en zorgt voor minder vervoer.
Daarnaast kan Franciscus op beide locaties werken met ‘Doorgebruik Thuismedicatie’. Dit betekent dat patiënten hun eigen medicijnen van thuis meenemen naar het ziekenhuis en deze tijdens hun opname blijven gebruiken. Alleen nieuwe medicijnen komen uit de voorraad van het ziekenhuis. Hierdoor worden minder medicijnen verspild.
Vertrouwde zorg onder een nieuwe naam
‘Nu Apotheek Poldervaart onderdeel wordt van Franciscus kunnen we patiënten op beide locaties dezelfde goede zorg bieden rondom hun medicijnen. Zo maken we onze zorg duidelijker, uniform en persoonlijker,’ zegt Hong Sang Lau, ziekenhuisapotheker en medisch manager Franciscus Apotheek.
Voor patiënten van Apotheek Poldervaart verandert er weinig. Zij kunnen terecht bij dezelfde apotheek, die 24 uur per dag, 7 dagen per week geopend is. Vanaf 1 juli verandert alleen de naam in Franciscus Poli-apotheek Vlietland. In de toekomst wordt de farmaceutische zorg op de locaties Schiedam en Rotterdam verder op elkaar afgestemd.