Franciscus Vlietland ontvangt gerestaureerd beeld van heilige Lidwina
Onthulling beeld Lidwina door burgemeester Bergmann, Jan de Vos en Ernst van Velzen.

Woensdag 24 september is in de binnentuin van Franciscus Vlietland een prachtig gerestaureerd beeld van de heilige Lidwina onthuld. Burgemeester Harald Bergmann deed dit samen met Jan de Vos, voorzitter van de Cliëntenraad van Franciscus.

Het beeld is een geschenk van twee Schiedammers, Nicole van der Spoel en Ernst van Velzen, en maakt deel uit van het jubileumjaar ‘Schiedam 750 jaar’. Hiermee kunnen nu alle patiënten, medewerkers en bezoekers Lidwina in de binnentuin bewonderen.

Het beeld van de heilige Lidwina is gemaakt door beeldhouwer Ad Marchand en stond jarenlang in de pastorietuin van de Lidwinakerk in Tilburg. Via een oproep van de familie Vossenberg uit Weert kwam het beeld uiteindelijk in handen van Nicole van der Spoel en Ernst van Velzen. Met hulp van de Stichting 750 jaar Schiedam is contact gezocht met Franciscus voor een passende herplaatsing. Restaurator Ahrend van Ipenburg heeft het beeld voor de plaatsing volledig gerestaureerd. Daarnaast maakte Siebe Thissen een historisch verslag over het beeld, dat op onze website te lezen is.

Heilige Lidwina van Schiedam

Lidwina van Schiedam is beschermheilige van chronisch zieken en van schaatsers. Na een val op het ijs in 1395 brak zij een rib, waardoor een abces ontstond dat niet genas. Zij raakte hierdoor levenslang bedlegerig, maar troostte mensen in nood en armen vanuit haar ziekbed. Lidwina overleed in 1433 en werd in 1890 officieel erkend als heilige door paus Leo XIII.

Zorg van Generaties

Al generaties lang verlenen wij vol passie onze zorg. Franciscus Gasthuis, van oorsprong een katholiek ziekenhuis sinds 1892, en Franciscus Vlietland, met zijn wortels in de 19e eeuw, hebben beiden een rijk verleden.